Ako správne vyrovnať laty

Vyrovnanie lát má kľúčový význam pre realizáciu bezpečnej a estetickej strešnej krytiny. Dištančné skrutky WKSS ponúkané spoločnosťou Klimas Wkręt-met túto úlohu uľahčia a urýchlia.
 
 

Kedysi používané drevené kliny strácajú na popularite kvôli problémom vyplývajúcim z použitia tohto riešenia. Drevo po rokoch vysychá a zmenšuje svoj objem a medzi konštrukčnými prvkami a klinmi vzniká vôľa, ktorá spôsobuje tzv. plávanie konštrukcie, teda nestabilitu, ktorá ohrozuje bezpečnosť.

Dištančné skrutky dokonale zvládajú vážnu úlohu vyrovnávania lát strešnej konštrukcie. Vďaka pevnej montáži zaručujú stabilitu a jedinečné riešenia spoločnosti Klimas Wkręt-met skracujú pracovný čas.

srob_wkss 

WKSS- produkt vytvorený pre pokrývačov

Dištančné skrutky WKSS sú pozinkované a ich priemer je 6 mm. Ponúkané v dĺžkach od 60 do 160 mm sú určené na masívne drevené konštrukcie ako aj lepené drevené dosky ako CLT alebo KVH. Skrutky majú dvojitý závit. Nosný závit umožňuje regulovanie polohy laty. Spodný závit je vybavený originálnym riešeniem Klimas Wkręt-met, frézovacím hrotom, ktorý umožňuje zachytiť drevo už pri malom prítlaku. Hrot eliminuje potrebu vŕtania dreva, dokonca aj toho najtvrdšieho. Táto funkcia výrazne skracuje pracovný čas. Skrutky sú pokryté voskovým povlakom, ktorý uľahčuje prácu a znižuje spotrebu batérie skrutkovača. Zápustná hlava použitá v skrutkách je dokonale v jednej rovine s drevom a tento efekt umožňuje dosiahnuť TX hniezdo, ktoré dobre prenáša krútiaci moment.

 

 

 

 

 


vyrovnanie_lat

Dobre vyrobená konštrukcia zaisťuje bezpečnosť na dlhé roky

Presné umiestnenie lát je rozhodujúce pre bezpečnosť strechy. Zároveň je táto práca mimoriadne dôležitá pre estetiku strechy, a to ako v prípade plechovej krytiny, tak klasickej keramickej škridly, ako aj bridlicovej a bobrovky. Správne vyrovnanie konštrukcie zabráni pôsobeniu vĺn na povrch strechy.

 

 

 

 

 

Správna montáž WKSS

Správna montáž skrutiek WKSS spočíva v pripojení laty ku konštrukcii a jej následnom utiahnutí, až kým nebude hlava skrytá v dreve. Následne vyskrutkovaním skrutky odsunieme latu od konštrukcie a vzniknutú medzeru využívame na vyrovnanie povrchu. Získaná medzera nesmie presiahnuť dĺžku určenú výrobcom, viditeľnú na skrutke. To znamená, že pri správne vykonanom vyrovnávaní lát, ani horný ani dolný závit nevyčnievajú mimo materiál.

wkss_instrukcia_montaze

Skrutky WKSS výrazne uľahčujú a urýchľujú prácu. Toto riešenie ocenia pokrývači, ktorí oceňujú kvalitné a ergonomické riešenia.