Univerzálne hmoždinky pre všetky typy podkladov

Každý rok je trh zaplavený novými produktmi. Veľká časť z nich má však svoju striktne definovanú špecifickosť, ktorá obmedzuje ich použitie na konkrétny typ podkladu, napríklad tehly alebo tvárnice. Každý, kto niekedy vykonával drobné stavebné práce pre vlastnú potrebu, vie, že dobrá univerzálna hmoždinka má potom cenu zlata, ktorá sa rovnako osvedčí v prípade cementových dosiek, preglejky alebo sadrokartónu.

Existuje názor, že ak je niečo na všetko, nie je to na nič. No tu to úplne neplatí – pokiaľ si dobre prečítame špecifikáciu a opis produktu. A ak vsadíme na produkt od dôveryhodného výrobcu, ktorý dbá na kvalitu, implementuje moderné technológie. Univerzálna hmoždinka SFX je novinkou v ponuke Klimas Wkręt-met, preto sa oplatí pozrieť si ju bližšie. Ak by sme ju mali čo najstručnejšie definovať, povedali by sme, že ide o inovatívny spojovací materiál s tvrdenou skrutkou, ktorý bude fungovať so všetkými typmi podkladov.

Čo môže byť inovatívne na univerzálnej hmoždinke? V tejto, ktorú ponúka Klimas Wkręt-met, pomerne veľa. Predovšetkým spomínaný SFX, teda objímka hmoždinky, vyrobená z najkvalitnejšieho nylonu, ktorej rozpínacia torzná zóna je navrhnutá tak, aby zabezpečila fixáciu vo všetkých typoch podkladov. Objímka SFX je vybavená špeciálnymi výstupkami – to všetko preto, aby bolo po prvé zaistené zaklinenie hmoždinky v stenách s hrúbkou 10 mm a po druhé, aby sa zabránilo jeho otáčaniu v podklade. Vo všeobecnosti je SFX premyslená konštrukcia, vnútorná štruktúra objímky je navrhnutá tak, aby skrutka presne zapadla do priechodného otvoru, takže nemôže byť ani reči o zaskrutkovaní skrutky do objímku a v dôsledku plytvanie univerzálnou hmoždinkou.

Toto však nie je koniec, pretože stojí za to vedieť, že jedinečný tvar objímky SFX je navrhnutý tak, aby uľahčil jednoduchšiu a efektívnejšiu prácu. Je navrhnutá tak, že sa pri práci s hmoždinkou v podkladoch s prázdnymi priestormi samotná objímka zaviaže do “uzla”. Je to užitočné najmä pri montáži čohokoľvek do takýchto prázdnych priestorov – upínacia plocha sa zväčšuje vďaka spomínanému “uzlu” a upevnenie sa ukazuje ako oveľa odolnejšie. Podľa technológov pracujúcich na inovatívnom SFX sa zväčšil aj priemer goliera objímky, vďaka čomu hmoždinka nesedí príliš hlboko v podklade a poskytuje objímke pevnú oporu. Na druhej strane sa zmenšil počiatočný priemer objínky SFX, čo rozhodne uľahčuje montážne práce.

Kde bude univerzálna hmoždinka fungovať? Všade tam, kde máme do činenia s pevnými podkladmi, s dutinami, sadrokartónovými doskami alebo cementovými doskami, ako aj v prípade preglejky, čiže v drvivej väčšine prípadov ide o menšie i väčšie renovačné a stavebné práce. Otázkou ostáva, či je univerzálna hmoždinka naozaj hodná všade a do všetkého? Nie, pretože ako v každej oblasti, aj tu je potrebný zdravý rozum. Univerzálna hmoždinka SFX je produkt, ktorý dokonale poslúži pri upevňovaní ľahkých interiérových prvkov alebo inštalačných prvkov. Výrobca však dôsledne upozorňuje, že aj v tomto prípade ide o ľahké prvky. Pomocou univerzálnych hmoždiniek teda ľahko namontujeme záclonové tyče, police, skrinky, svietidlá alebo držiaky RTV.

V prospech voľby univerzálnej hmoždinky SFX hovorí predovšetkým technológia a jej premyslený dizajn – výsledok dlhoročných skúseností a testov. Navyše montáž, ktorá je v prípade hmoždiniek SFX úplnou hračkou. Ergonomický tvar objímky uľahčí prácu aj neskúseným amatérom domácich prerábok a zaručí maximálnu efektivitu.